امروز شنبه , ۵ خرداد , ۱۴۰۳ برابر با Saturday , 25 May , 2024 ساعت 05:08:53 .:برخوارنیوز در خدمت همشهریان برخواری:.
خانه / بین‌الملل / ابوبکر بغدادی دخترش را می‌خواهد

ابوبکر بغدادی دخترش را می‌خواهد

به گزارش برخوار نیوز به نقل از مشرق پس از آن که "سجی الدلیمی" همسر سابق ابوبکر بغدادی روز سه‌شنبه بوسیله نیروهای امنیتی لبنان به عناصر تروریستی جبهه‌النصره تحویل داده شد، انتشار تصویر دختری 7 ساله که در کنار وی حضور داشت، بار دیگر خبر ساز شد.

رسانه‌های خبری تصویری از سجی الدلیمی، همسر سابق سرکرده داعش را منتشر کردند که در یک خودرو، کنار دختری هفت ساله نشسته است. گفته می‌شود وی هاجر نام دارد و فرزند ابوبکر بغدادی است.

سجی الدلیمی هنگام تبادل اسرا در پاسخ به خبرنگاران گفت: بله، من همانطور که می‌گویند همسر بغدادی بودم. من 7 سال پیش، از وی طلاق گرفتم.

 در همین ارتباط، برخی منابع امنیتی لبنان به روزنامه "القدس العربی" چاپ لندن گفتند همراه "سجی الدلیمی" نامه‌ای پیدا شده است. این نامه بوسیله فردی که ادعا کرده "پدر هاجر" است، خطاب به "مادر هاجر" نوشته شده است. این منابع، جزئیات نامه را فاش نکردند؛ اما برخی منابع آگاه لبنانی اعلام کردند این نامه همسو با تلاش افراد نزدیک به داعش برای بازگرداندن هاجر است.

اطلاعات منتشر شده درباره ازدواج‌هایی که همسر سابق سرکرده داعش داشته است، با آنچه وی هنگام بازداشت در لبنان به خبرنگاران گفت، مطابقت دارد. طبق این اطلاعات، وی دارای 4 فرزند است. او دو پسر دوقلو به نام‌های اسامه و عمر از همسر اولش فلاح اسماعیل جاسم دارد. فلاح اسماعیل جاسم از رهبران جیش الراشدین، گروهی از سنیان عراقی که بر ضد اشغال آمریکا می‌جنگیدند، بود. وی یک کودک شیرخوار از همسر فلسطینی اخیرش "کمال محمد خلف" دارد.

 سجی الدلیمی، هاجر هفت ساله را نیز از همسر سابقش، بغدادی پیش از آن که به خلافت خودخوانده داعش برسد، دارد. دولت لبنان پس از مقایسه آزمایش دی ان ای هاجر با دی ان ای بغدادی که از آمریکایی‌ها دریافت کرده بود، اعلام کرد وی دختر واقعی سرکرده داعش است. بغدادی پیشتر بوسیله آمریکایی‌ها در زندان بوکا در عراق بازداشت شده بود.

 "سجی الدیلمی" همسر سابق ابوبکر بغدادی از خانواده‌ای با اندیشه‌های افراطی است. پدر و برادران وی از افراد منسوب به جبهه‌النصره و داعش بوده‌اند. همچنین سال 2008 زنی به نام "دعاء الدیلمی" که گفته می‌شد خواهر "سجی الدیلمی" است، تلاش کرد خود را در اربیل عراق منفجر کند./

یک دیدگاه

Watch Dragon ball super