امروز یکشنبه , ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ برابر با Sunday , 21 July , 2024 ساعت 10:07:07 .:برخوارنیوز در خدمت همشهریان برخواری:.
خانه / اخبار سراسری / سیاسی / امنیت داخلی کشور به خاطر علاقه‌مندی مردم به نظام است

امنیت داخلی کشور به خاطر علاقه‌مندی مردم به نظام است

به گزارش پایگاه خبری شهرستان برخوار به نقل از ایسنا ، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عصر امروز در همایش «وحدت حوزه و دانشگاه» که با حضور محققین، پژوهشگران، مسؤولین دانشگاه آزاد اسلامی در واحد یادگار امام (ره) برگزار شده بود، حاضر و پیرامون وحدت حوزه و دانشگاه سخنرانی نمود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با قدردانی از مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) برای برگزاری همایش وحدت حوزه و دانشگاه، به شهادت دکتر مفتح در 27 آذرماه اشاره کرد و گفت: وحدت همه اقشار جامعه، خواسته اسلام و قرآن است.

وی اختلاف نظر و حتی اختلاف عقاید را برای انسان‌ها طبیعی دانست و گفت: آنچه که مذموم شده تنازع است که متأسفانه الان دنیای اسلام به اینجا رسیده است.

هاشمی رفسنجانی، با تقبیح افکار نادرست وهابی‌ها و تشریح فراز و فرود ظهور آنها در بدنه اسلام، گفت: جدیداً سر بر آوردند که دارند اسلام را بدنام و دنیا را ناامن می‌کنند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به اوضاع نامناسب کشورهای اسلامی در یمن، عراق، سوریه، بحرین، لبنان، نیجریه، لیبی، افغانستان و سومالی، گفت: اغلب اختلافات به خاطر تمسک به عقاید باطل است که می‌خواهند مسلمانان را در جهان خشن معرفی کنند.

وی اصرار رسانه‌های صهیونیستی و امپریالیسم برای معرفی داعش به عنوان دولت اسلامی را در راستای تبلیغ منفی علیه اسلام دانست و گفت: جنایت‌های این گروه در زمان بربریت انسان‌ها هم شاهد ندارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به گفت‌ و گوی امروز خود با رئیس مجلس سنای فرانسه، گفت: دنیای امروز به خاطر اوج‌گیری‌های اقدامات تروریستی نگران کننده و می‌توان گفت جنگ جهانی سوم است.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به تعالیم غلط نیروهای گروه‌های تروریستی، گفت: به آنها می‌گویند از محل قتل بر بال ملائک به بهشت می‌روید که این‌گونه خود را در انفجارات پودر می‌کنند و دیگران را می‌کشند.

وی ادامه داد: بعضی‌ها نمی‌دانند و آنها را با بمب‌های ساعتی برای گرفتن خبر و اطلاعات به میان جمعیت‌ها می‌فرستند و از دور منفجر می‌کنند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اشراف وزارت اطلاعات نسبت به اقدامات گروه‌های تروریستی، گفت: اخیراً سه نفر از شرق کشور وارد شده‌اند که قصد داشتند در نماز جمعه، حرم امام رضا (ع) و حرم حضرت معصومه (س) بمب‌گذاری کنند و مردم را به شهادت برسانند.

ایشان با اشاره به سخنان این سه نفر، گفت: یک نفر را که برای توجیه عملیات در نماز جمعه آوردند، وقتی مردم را دید، گفته بود من که نیامدم مردم را بکشم، به من گفتند تو در آنجا نظامی‌ها را می‌کشی.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ارائه تحلیلی از اقدامات گروه‌های افراطی در تاریخ اسلام، گفت: همیشه بودند و خطرناک زمانی است که به سلاح کشتار جمعی دسترسی پیدا کنند که البته در موصل و بیجی عراق به مواد خطرناک رسیدند و این برای جهان نگران کننده است.

هاشمی رفسنجانی انفجار هواپیمای روسیه در مصر را نشانه‌ای از برنامه‌ریزی گروه‌های تروریستی برای نفوذ نیروهای خود در فرودگاه‌های مهم جهان دانست و گفت: در حالی که روسیه فکر می‌کرد شاید برای انتقام به داخل خاک آنان بروند، چنین کاری را با هواپیمای روسی در صحرای سینا کردند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، انفجارات پاریس و ربودن دختران تحصیل‌کرده در آفریقا را دو کار دیگر تروریست‌ها دانست و گفت: گاهی شهری را می‌گیرند، گاهی هواپیمایی را می‌اندازند و گاهی جایی را منفجر می‌کنند که بروز آنها در سایه اختلافات فرق اسلامی است.

وی با اشاره به مشترکات مسلمانان، گفت: به جای این همه اشتراکات بر یکی دو مسأله اختلافی تأکید می‌کنند و بر اساس آن مسلمانان را می‌کشند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برنامه دشمنان برای ایجاد اختلافات بین مسلمانان، مخصوصاً در حوزه و دانشگاه را جدی دانست و با اشاره به اقدامات وحدت آفرین شهید دکتر مفتح، گفت: پیش از انقلاب، در روز عید فطر یک سال قبل از پیروزی انقلاب ایشان در قیطریه نمازی خواند که حضور انبوه مردم در آن مراسم بی‌نظیر بود و پس از آن راهپیمایی‌ها ادامه یافت.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر نقش وحدت آفرین مردم در همه مقاطع انقلاب، گفت: اگر حوزه و دانشگاه در فضایی عاقلانه بحث کنند، مردم استقبال می‌کنند و این برای ایران اسلامی ضروری است.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به سخنرانی سابق خود در حوزه علمیه قم برای تربیت طلبه‌ها و دانشجویان آشنا به محورهای وحدت آفرین، گفت: باید به گونه‌ای باشد که استادان دانشگاه‌ها در حوزه‌ها و استادان حوزه‌ در دانشگاه‌ها تدریس کنند تا ارتباطات طلبه و دانشجو تقویت شود.

وی با تأکید بر تأثیر فراوان کارهای فرهنگی، به برنامه رهبری نظام جهت کرسی‌های آزاداندیشی اشاره کرد و گفت: وقتی دیدیم برای آن رهنمودهای رهبری به چند سمینار و مقاله بسنده کردند، در دانشگاه آزاد برنامه‌ای تنظیم کردیم تا آزاداندیشی دینی به عنوان دو واحد اختیاری تدریس شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تأکید بر اینکه امنیت داخلی کشور به خاطر علاقه‌مندی مردم به نظام و انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: باید این علاقه‌مندی تقویت شود تا ایران مثل الان در کنار کشورهای ناامن منطقه، همچنان امن و استوار بماند.

هاشمی رفسنجانی وحدت و یکپارچگی مردم و رهبری امام (ره) را عامل پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: مردم بودند که با حضور و پشتیبانی خود انقلاب را به سرانجام خوشی رساندند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه اکثریت مردم ایران معتدل هستند و حضور آنان در انتخابات ریاست جمهوری سبب شد که دولتی معتدل بر سر کار بیاید، گفت: اگر این دولت نبود، نمی‌توانستیم از تحریم‌ها عبور کنیم و تلاش دولتمردان بود که پرونده هسته‌ای ایران مختومه اعلام شد و امیدوارم به زودی شاهد لغو کامل تحریم‌ها، از بین رفتن رکود، کاهش تورم و حل مشکلات داخلی و بین‌المللی باشیم.

وی با تأکید بر اینکه باید نتیجه برنامه وحدت حوزه و دانشگاه، ارتقای کشور باشد، گفت: هفته وحدت را در پیش رو داریم که مربوط به مسلمانان همه جهان است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نامگذاری هفته وحدت در جمهوری اسلامی گفت: فاصله ۱۲ ربیع الاول سالگرد ولادت پیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات اهل سنت تا ۱۷ ربیع الاول که تاریخ ولادت ایشان بنا بر روایات موجود در شیعه است، هفته وحدت نام گذاری شده است.

هاشمی رفسنجانی به خانواده شهید مفتح به خاطر اینکه پدرشان سوژه‌ای برای نامگذاری روزی به نام وحدت حوزه و دانشگاه شدند، تبریک گفت و افزود: باید تفکرات آن شهید بزرگوار برای تقویت وحدت حوزه و دانشگاه ادامه یابد که از وظایف حوزه های علمیه و دانشگاه های کشور است./

یک دیدگاه

Watch Dragon ball super