امروز چهارشنبه , ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳ برابر با Wednesday , 19 June , 2024 ساعت 07:08:26 .:برخوارنیوز در خدمت همشهریان برخواری:.
خانه / اخبار سراسری / سیاسی / اغتشاش در مراسم سخنرانی «رئیس سابق صدا و سیما» در شیراز

اغتشاش در مراسم سخنرانی «رئیس سابق صدا و سیما» در شیراز

به گزارش پایگاه خبری شهرستان برخوار به نقل از گروه سیاسی میزان، جلسه سخنرانی شب گذشته عزت‌الله ضرغامی رئیس پیشین صدا و سیمای جمهوری اسلامی با عنوان «شورش علیه جمهوریت» خود به مصداقی از نحوه عملکرد آشوب‌طلبان بدل شد.

رئیس سابق صدا و سیما چهارشنبه ‌شب در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز اظهار داشت: در نظام اسلامی رأی مردم حق‌الناس است و جالب اینکه برخی از همان افرادی که در سال 88 از رعایت این حق ناراحت بودند در زمان انتخاب رئیس‌ جمهور فعلی از مقام معظم رهبری و سایر ارکان نظام برای این امانت‌داری قدردانی کردند، در حالی‌ که این نمی‌شود که ما تنها زمانی امانت‌داری نظام را قبول داشته باشیم که رأی گروه و جناح ما بیرون بیاید.

وی افزود: سعید حجاریان، عبدالکریم  سروش و بسیاری از افرادی که با فتنه همراه شدند در ابتدای انقلاب از یاران انقلاب بودند اما این موضوع عجیبی نیست و در تاریخ اسلام نیز موارد متعددی وجود دارد که افراد با سابقه همراهی رسول اکرم (ص) به مواضع انحرافی کشیده شدند.

ضرغامی ادامه داد: محسن میردامادی زمانی در مبارزه با آمریکا پیشگام بود اما شما دانشجویان باید بدانید که هیچ فردی با هر موضع و مدعایی از انحراف مصون نیست که گاه مرز بین حق و باطل به نازکی مو است.

وی اضافه کرد: زمانی که گرد و غبار فتنه بلند می‌شود تنها باید به دامان ولایت آویخت تا بتوان مسیر را تشخیص داد چنانکه تعابیر امیرالمومنین علی (ع) بر همین مورد تأکید دارد و در این گردنه‌های حساس گاه آیت‌الله، مداح، انقلابی، امام‌ جمعه، متفکر و فیلسوف و … دچار اعوجاج می‌شوند اما تنها آنها که به سخن رهبری عادل و متقی گوش فرا می‌دهند پس از فرونشست گردوغبار فتنه جان به درمی‌برند.

ضرغامی تصریح کرد: تقلب رمز فتنه بود و هنوز حوزه‌ها مشغول شارش آرا بودند «بی‌بی‌سی» اعلام کرد برنامه‌هایش را 24 ساعته می‌کند و حتی اورهال توئیتر عقب افتاد تا ساعت 11 موسوی اعلام کند برنده‌ام.

وی بیان کرد: دشمن زمین‌ بازی را طراحی کرد و برخی از قبل از شمارش آرا گفتند اگر هر اسمی جز موسوی بیرون بیاید تقلب شده است.

رئیس سابق صدا و سیما ابراز داشت: رهبری بالاترین مرزبان قانون اساسی است اما برای آن که بهانه را از فتنه‌گران بگیرد مماشات کردند و دستور بازشماری آرا را دادند و نماینده‌های نامزدها آمدند و ابتدا قبول کردند اما بعد گفتند کروبی و موسوی بازشماری را قبول ندارند.

وی ادامه داد: در روز دوم یا سوم شلوغی که تلفاتی بر دست نظام گذاشته ‌شده بود به منزل کروبی رفتم و از حضور افرادی که آنجا دیدم شگفت‌زده شدم اما به یاد آوردم که کروبی به‌ عنوان رئیس مجلس از تندروهای مجلس ششم درد و دل‌هایی می‌کرد و ازاین‌رو من به ایشان گفتم آقای کروبی هر کاری می‌کنید انجام دهید اما دنبال‌روی موسوی نباشید که او خط دیگری را در پیش‌ گرفته است.

ضرغامی اضافه کرد: مهندس موسوی در زمان امام (ره) دیده بود که آیت‌الله خامنه‌ای در مقام رئیس‌جمهور چگونه از ولایت‌ فقیه تبعیت کرده و اختلافات با نخست‌وزیر خود را به سبب یک جمله حضرت امام (ره) کنار گذاشته بود اما خود در سال 88 این ولایتمداری را به منصه ظهور نرساند و نصایح متعدد رهبری را ناشنیده گرفت.

رئیس سابق صدا و سیما عنوان کرد: فریب سوابق افراد را نخورید که یک لحظه بی‌بصیرتی می‌تواند سال‌ها خدمات تا حد نایب رهبری بودن را بر باد دهد و چنان شود که امام (ره) به منتظری فرمودند شما در قعر جهنم جای دارید.

ضرغامی سپس متذکر شد: فتنه از سر مردم رد شد و گرد و غبارها فرونشست اما بدانید که احتمال بروز فتنه‌های جدید وجود دارد و تنها بصیرت و ولایتمداری می‌تواند نجات‌بخش باشد.

وی یادآور شد: حادثه‌ای که در سال 88 اتفاق افتاد و بی‌قانونی محرزی که صورت گرفت و بی‌اعتنایی که به قوانین کشور و توصیه‌های مقام‌های امنیتی انجام پذیرفت جرم مسلم بود چنانکه آقای اژه‌ای وزیر وقت اطلاعات به ‌سختی به دیدار مهندس موسوی رفت و به وی هشدار داد که 30 نفر کشته ‌شده‌اند و اگر این رویه تغییر نکند کشور ناامن می‌شود اما آن‌ها نشنیدند و به رهبری یک جریان برانداز ادامه دادند و از این رو اگر دادگاهی برگزار می‌شد احکام سران فتنه از نظر قضایی قصاص بود اما نظام تشخیص داد این کار انجام نشود.

در ادامه این جلسه یکی از دانشجویان پشت تریبون رفت و رئیس صدا و سیما را فتنه‌گر خواند که این سخنان وی با تشویق‌ها و سخنان هنجارشکنانه گروهی از همفکران وی به همهمه کشیده شد درحالی‌که ضرغامی صبورانه این سخنان را شنید و درصدد پاسخ برآمد و در واکنش به این سخن که عدم حضور سران فتنه در صدا و سیما دلیلی برای فرصت نداشتن آنان برای دفاع از خود است، گفت: ما چند بار به مهندس موسوی گفتیم بیایند و با حضور مسئولان انتخابات سخنان خود را بیان کنند اما ایشان می‌خواست به‌ تنهایی بنشیند و خطاب به مردم بیانیه بخواند و کدام حکومتی به فرد معترض به انتخابات تریبون می‌دهد که کشور را در هم بریزد.

پس از این سخنان، تعدادی از دانشجویان با سوت و کف و فریادهای ممتد مانع از ادامه پاسخگویی ضرغامی می‌شدند تا جایی که وی در جواب یکی از خانم‌های دانشجوی فریادکننده وی را با لفظ «دختر خوبم» خطاب کرد که اصلاح‌طلبان فریاد برآوردند «دختر باباش است» و یا در بخش دیگری که ضرغامی گرم بودن جلسه را خوب دانست باز فریاد اصلاح‌طلبان بلند شد که «جلسه گرم ندیده‌ای که به این گرم می‌گویی!»

با وجود این اهانت‌ها و فریادهای هتاکانه که گاه به فحاشی شبیه بود، دانشجویان بسیجی همچنان جو عقلانی و متعادل جلسه را حفظ کرده و ضرغامی سخنان خود را چنین ادامه داد: دست بر قضا دشمن از شفافیت و واضح شدن مسائل ابهامات می‌ترسد بنابراین ما سخن را بیان می‌کنیم و از این اتهامات ناراحت نمی‌شویم.

وی بیان کرد: ما در ایام فتنه گفت‌وگو و بحث‌های تحلیلی داشتیم اما در زمین دشمن بازی نمی‌کردیم و همان خیابان‌هایی که بی‌بی‌‌سی می‌گفت شلوغ است را خبرنگار و دوربین می‌فرستادیم تا آرامی فضا دیده شود و مردم سخن بگویند که در مورد اقدامات فتنه‌گران چه نظری دارند.

ضرغامی ابراز داشت: این مسائل عمدتاً در تهران بود و در یک‌هزار و 200 شهر کشور جز چند اقدام کوچک مسئله‌ای نبود که صدا و سیما بخواهد کشور را دچار تشنج بسازد که ما در زمان کاندیداتوری، مواضع و سخنان تمام کاندیداها را نشان دادیم و 13 میلیون رأی موسوی در پناه تبلیغات زیر سایه نظام محقق شد اما آنها دچار توهم شدند و راه به انحراف پیمودند تا زمانی که با سیلی 9 دی از خواب توهم بیدار شدند.

این سخن ضرغامی که من از اقدامات صدا و سیما در آن مقطع محکم دفاع می‌کنم با تشویق‌های دانشجویان همراه شد و وی افزود: در هیچ کجای دنیا تریبون رسانه ملی را در اختیار آشوب‌طلبان بازنده انتخابات قرار نمی‌دهند که اردوکشی خیابانی کنند.

پس از آن یک خانم دانشجوی بسیجی پشت تریبون رفت و ابراز داشت: از این متانت و ظرفیت دانشجویان بسیجی لذت ببرید که در جلسات اصلاح‌طلبان بگیر و ببند و حراست و ممانعت از ورود نیروهای انقلابی و خاموش شدن تریبون را شاهد هستیم اما اکنون در جلسه‌ای که به همت بسیج برگزارشده شما سخن بگویید و از ظرفیت‌های نظام و فرزندان آن استفاده کنید اما با خود فکر کنید که آیا رویتان می‌شود در چشمان آرمیتا (فرزند شهید هسته‌ای) نگاه کنید؟

در ادامه این جلسه چند تن دیگر از دانشجویان سؤالات شفاهی خود را بیان کردند و برخی از سؤالات کتبی نیز توسط ضرغامی پاسخ داده شد تا زمانی که یکی دیگر از دانشجویان طرفدار فتنه با تکرار برخی موارد بی‌ارتباط و پراکنده در مورد رحیمی، بقایی، خاوری، مرتضوی، کهریزک، ترور حجاریان و … یکی از اساتید خود را نماینده تفکر تکفیری خطاب کرد و مدعی شد این استاد جلسات قانونی دانشجویان را بر هم زده است.

گردانندگان جلسه به این استاد دانشگاه و عضو هیئت‌علمی دانشگاه شیراز به سبب آن‌که مورد اتهام قرارگرفته بود وقت پاسخگویی دادند و وی در این نشست گفت: حمایت سازگارا، سروش، گوگوش، بوش، داریوش و … از جریان فتنه تکلیف مدعیان پیروی از خط امام (ره) را تمام کرد و اگر ذره‌ای اعتقاد داشتند باید خط خود را از منافقان و تروریست‌های رسمی جدا می‌کردند.

این استاد دانشگاه که از دانشجویان انقلابی حاضر در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بوده است، افزود: در لانه جاسوسی اسناد کسانی بیرون آمد که در ادعا بسیاری مسائل را طرح می‌کردند و این لیبرال‌های مذهبی‌نما و ملی‌نما که در لانه جاسوسی اسناد خیانتشان هویدا شد، عقبه فتنه را تشکل داده بودند و امید داریم نسل‌های آتی دیگر فریب این تغییر چهره‌ها را نخورد.

این سخنان عضو هیئت‌علمی دانشگاه آن‌چنان به مذاق دانشجویان طرفدار فتنه تلخ آمد که وی را با القاب داعشی و سرکوب‌گر مورد عتاب و خطاب قرار دادند و این استاد بسیجی و انقلابی که در سخنانی کوتاه به دفاع از خویش پرداخت، گفت: من جانباز هستم اما پرونده‌ جانبازی در جایی ندارم و تاکنون در هیچ جلسه اصلاح‌طلبان به آنان حمله نکرده‌ام و فردی را تکفیر نکرده‌ام و در مقام معلم بسیاری از این دانشجویان را بارها و بارها نصیحت کرده و سعی کردم از راه نادرست بازگردند اما برخی از آنان از مرز فریب‌خوردگی عبور کرده و قدم به حیطه انحراف گذاشته‌اند و سرنوشتی مشابه مسعود رجوی خواهند داشت.

این جلسه با ترک زودهنگام جلسه توسط طرفداران اصلاحات و شعار «مرگ بر فتنه‌گر» دانشجویان انقلابی ادامه یافت و تبریک عزت‌الله ضرغامی به دانشجویان بسیجی که با وجود تمام این اهانت‌ها و حمله‌های کلامی، با صبوری و متانت مقابله مثل نکردند، رئیس سابق صدا و سیما گفت: این افتخار نظام اسلامی است که دانشجویان از هر طیف می‌آیند و با هر سلیقه سخن خود را بیان می‌کنند اما ای ‌کاش شرایط بحث مؤدبانه و کف لازم برای مباحثه عقلانی رعایت می‌شد و پاسخ طرف مقابل نیز شنیده می‌شد نه این که سخنانی را به عنوان بهانه حمله طرح کرده و بدون توجه به پاسخ فرد مقابل بر همان سبیل ادامه دهیم.

ضرغامی در پایان با تبریک به دانشجویان بسیجی برای صبوری و متانت آنان در پاسخگویی مستدل به مخالفان ابراز داشت: بصیرت و تجربه گرفتن از تاریخ راه عبور از گردنه‌هاست و همواره باید این سخن حضرت امام را به یادآوریم که «پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا این کشور آسیب نبیند.»/

یک دیدگاه

Watch Dragon ball super