امروز چهارشنبه , ۳ مرداد , ۱۴۰۳ برابر با Wednesday , 24 July , 2024 ساعت 12:50:48 .:برخوارنیوز در خدمت همشهریان برخواری:.
خانه / بین‌الملل / شلیک دوباره موشک‌های روسیه از دریای خزر به شمال سوریه

شلیک دوباره موشک‌های روسیه از دریای خزر به شمال سوریه

به گزارش پایگاه خبری شهرستان برخوار به نقل از عصرایران به نقل از سایت شبکه "روسیا الیوم"، "سرگی شویگو" وزیر دفاع روسیه گفت: ناوگان دریای خزر روسیه در روز جمعه (دیروز)  18 فروند موشک بالدار را به سمت شمال سوریه شلیک کرد. این موشک ها به سمت 7 هدف تروریستی در سوریه شلیک شدند.

وی در گزارشی خطاب به رئیس جمهور روسیه گفت: این موشک ها به سمت 7 هدف در استان های رقه، حلب و ادلب شلیک شدند و همه اهداف را نابود کردند.

شلیک موشک های روسیه از دریای خزر به شمال سوریه

به گفته وزیر دفاع روسیه، کشتی های جنگی روسیه در شرق دریای مدیترانه هم با شلیک موشک هایی، اهدافی را در شمال سوریه هدف قرار دادند.
 او اضافه کرد که در  این حملات 600 فرد مسلح در یکی از اهداف در استان دیرالزور سوریه کشته شدند.

این برای دومین باری است که روسیه با استفاده از موشک های شلیک شده از ناوهای مستقر در دریای خزر خود مناطق گروه های مسلح در شمال سوریه را مورد هدف قرار می دهد.

این موشک‌ها در مسیر دریای خزر تا شمال سوریه، از آسمان ایران و عراق عبور کرده بودند.
مسیر عبوری موشک های بالدار جدید که روز جمعه شلیک شده اند مشخص نشده اما به احتمال زیاد همان مسیر قبلی یعنی مسیر ایران – عراق است.

هنوز مقامات ایران دراین باره اظهار نظر نکرده اند.

هم اکنون جنگنده های نیروی هوایی روسیه با استقرار در خاک سوریه، مراکز داعش و گروه های مسلح را در این کشور بمباران می کنند.
ارتش روسیه از ناوهای جنگی خود در دریای خزر و دریای مدیترانه نیز در این حملات استفاده می کند.
ایران از عملیات نظامی روسیه در سوریه حمایت می کند./

یک دیدگاه

Watch Dragon ball super