امروز شنبه , ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ برابر با Saturday , 18 May , 2024 ساعت 07:45:08 .:برخوارنیوز در خدمت همشهریان برخواری:.
خانه / بین‌الملل / جلاد شیخ نمر کیست؟

جلاد شیخ نمر کیست؟

به گزارش برخوارنیوز به نقل از شیعه آنلاین ، برخی اخبار رسیده از عربستان سعودی حاکی از آن است که شهید نمر از افرادی بوده که سر وی را بریده‌اند از همین رو آل سعود جرأت تحویل دادن جنازه به خانواده این شهید را نداشته لذا پیکر مطهر وی را به طور مخفیانه در محلی نامعلوم دفن کرده است.

در همین حال برخی اطلاعات در فضای مجازی سعودی منتشر شده که حاکی از آن است که فردی که سر مبارک آیت‌الله نمر را با شمشیر زده، کسی نیست جز جلاد سرشناس سعودی «محمد سعد البشی».

محمد سعد البشی کیست؟

 او یکی از قدیمی‌ترین و سرشناس‌ترین جلادان عربستان سعودی به شمار می‌رود. وی هر ماه به طور میانگین سر 7 تا 10 نفر را در عربستان با شمشیر می‌زند.

وی چندی قبل در گفتگو با رسانه‌های غربی گفته بود: اگر یک بار دیگر جوان بشوم و بخواهم شغلی را برای خود انتخاب کنم، باز هم جلاد خواهم شد.

ناگفته نماند به دلیل بی‌رحم بودن شغل جلادی، آل سعود طی چند سال اخیر با کمبود نیرو برای این کار مواجه شده لذا وزارت کشور سعودی سال گذشته با انتشار آگهی رسمی در وب سایت این وزارتخانه اعلام کرد که خواهان استخدام 8 جلاد برای اجرای احکام اعدام با شمشیر است و از شهروندان سعودی جویای کار خواسته بود که در صورت تمایل، خود را به وزارت کشور سعودی معرفی کنند./

یک دیدگاه

Watch Dragon ball super