امروز چهارشنبه , ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳ برابر با Wednesday , 19 June , 2024 ساعت 08:27:54 .:برخوارنیوز در خدمت همشهریان برخواری:.
خانه / برخوار / مردم، بهترین قاضیان رکود یا عدم رکود

مردم، بهترین قاضیان رکود یا عدم رکود

حسینعلی حاجی دلیگانی در تحلیل و ارزیابی خود از سیاست‌های اقتصادی دولت و شرایط حال حاضر کشور اظهار کرد: در مجموع امروز با یکسری از اقداماتی که یا به موقع در بخش اقتصادی صورت نمی‌گیرد و یا اقداماتی که صورت می‌گیرد ولی مناسب نیست، مواجه هستیم که ما به همه آنها مشکوک هستیم.

به گزارش برخوارنیوز وی تصریح کرد: چنین به نظر می‌رسد که یک حالت رهاشدگی و وادادگی در بخش اقتصاد کشور وجود دارد که همگان شاهد هستند، نگرانی‌های مردم در موضوعات اقتصادی و معیشی صحیح است، عدم توجه و اهتمام لازم از سوی دولت برای کارهای بنیادی و اساسی در بخش اقتصادی باعث بروز نگرانی در کشور شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم در ادامه به بحث قراردادهای نفتی و مواضع و انتقادهای نسبت به آنها از سوی کارشناسان اشاره و گفت: فرمتی که قراردادهای جدید نفتی دارد، قطعا با استقلال و منافع ملی ما در مغایرت است.

حاجی دلیگانی در پاسخ به ابهامات و شک و شبه‌های فراوان کارشناسان نسبت به قراردادهای جدید نفتی اذعان کرد: در دهه‌های گذشته ما تجربه قراردادهای نفتی مسئله دار را داشته‌ایم، اما امروز نیز بار دیگر شاهدیم که قراردادهای نفتی اخیر، کرسنت‌های جدید است و می‌تواند شرایط سوء استفاده را بر خلاف منافع ملی رقم بزند، بایستی جلوی چنین قراردادهایی گرفته شود و سپس عملیاتی شود.

وی ادامه داد: عدم توجه به آنچه که باید در کشور انجام شود به طور مثال رسیدگی به این موضوع که چرا در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد از واحدهای صنعتی از از همه ظرفیت خود استفاده نمی‌کنند، جای نگرانی دارد، ولی معمولا این امر مورد توجه نیست و همه این روزها به دنیال مباحث انتخاباتی و حاشیه‌های سیاسی هستند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار تاکید کرد: امروز مجلس و دولت از این قاعده مسثنی نبوده و به دنبال نیات خاص سیاسی و انتخاباتی هستند و کارهای اجرایی لازم و اساسی خدمت به مردم مغفول مانده است.

وی اذعان کرد: به عنوان نمونه عقب افتادگی حقوق بازنشستگان، فرهنگیان، فولاد و ارتشیان از جمله اموری است که مورد بی‌توحهی دولت قرار گرفته است، به نظر می‌رسد دست‌هایی به عنوان نفوذ در کشور هستند که به وضعیت معیشت مردم در این شرایط سخت بی‌توجهی شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در واکنش به سخنان روزهای گذشته رئیس جمهور مبنی براینکه از منتقدین خواست تا از رکود سخن نگویند و یا اینکه اصلا رکودی نیست، گفت: امروز برخلاف سخنان دولتمردان رکود سر سفره مردم به وضوح مشخص است، بایستی صحت و سقم سخنان دولتمردان درباره عدم رکود را در سطح جامعه دید و از اقشار و مختلف جامعه سوال کرد، بهترین قاضیان رکود یا عدم رکود، مردم هستند.

صاحب نیوز/

یک دیدگاه

Watch Dragon ball super