امروز شنبه , ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ برابر با Saturday , 15 June , 2024 ساعت 08:36:44 .:برخوارنیوز در خدمت همشهریان برخواری:.
خانه / خبر ویژه / واکنش‌ها به دیدار فائزه هاشمی با عضو ارشد بهائیت

واکنش‌ها به دیدار فائزه هاشمی با عضو ارشد بهائیت

به گزاش برخوارنیوز به نقل از خبرگزاری الف، دیدار فائزه هاشمی رفسنجانی با "فریبا کمال آبادی"، عضو ارشد بهاییت ایران که به تازگی بعد از ۸ سال زندان به مرخصی آمده است واکنش‌های زیادی را به دنبال داشته است.

در بخشی از تصویر منتشر شده از این دیدار، عکسی بر روی دیوار از عباس افندی فرزند ارشد بهاءالله بنیانگذار بهاییت که به نام عبدالبهاء شناخته می‌شود و سومین شخصیت محوری بهاییت است، دیده می‌شود.

پیش از این فائزه هاشمی در مصاحبه‌ای با روزنامه فیگارو ضمن بیان خاطرات خود با بهائیان در زندان، آن‌ها را انسان‌های بزرگی دانسته بود.

فائزه هاشمی در این مصاحبه به زندانی شدنش به مدت ۶ ماه در سال ۲۰۱۲ می‌گوید که زندان تجربه بسیار خوبی بود چرا که با زنان و مردان بزرگ ایرانی، بهائی‌ها، اعضای مجاهدین خلق، اصلاح‌طلبان و کسانی آشنا شدم که برای باورهایشان مبارزه می‌کنند.

با اینکه از این دیدار هنوز جزییات بیشتری منتشر نشده؛ اما انتشار این خبر منجر به واکنش‌های زیادی شده است که به شرح زیر است:

* آیت‌الله بطحایی:

اقدام فائزه هاشمی اشتباه است اشتباه است اشتباه / آیت‌الله هاشمی به وی تذکر جدی بدهد

آیت‌الله بطحایی گلپایگانی در پاسخ به این سؤال که اخیراً خانم فائزه هاشمی رفسنجانی فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با خانم فریبا کمال آبادی یکی از اعضای ارشد فرقه بهائیت در ایران دیدار داشته، گفت: این کار بی تعارف کار اشتباهی است. این دیدار به عنوان دوستی که بعید است چون اعضای خانواده آقای هاشمی مذهبی و روحانی هستند یک خانواده مذهبی و روحانی که تز ضد بهائیت دارند نمی‌تواند با بهائیت کنار بیاید؛ اما اگر حتی به واسطه دلجویی نیز ایشان به دیدار این فرد بهائی رفته باشد کار غلط و نادرستی است. "اتقوا من مواضع التهم" لااقلش تهمت آور است چرا باید کاری کند تا به خانواده و آقای هاشمی تهمت زده شود. اشتباهاتی که متأسفانه این بانو مرتکب شده و به پدرش نیز لطمه وارد می‌شود و اشتباه است اشتباه است اشتباه.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قاعدتاً آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به دخترش در این باره تذکر دهد در دین بحث ما فرزند و اولاد مطرح نیست اولویت دین ما است. اولویت پدر مادر و فرزند در دین مطرح نیست. آیت الله هاشمی رفسنجانی باید حتماً به این بانو تذکر دهد.

آیت الله سید هاشم بطحایی منتخب مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به این سؤال که نظر فقها درباره فرقه بهائیت چیست و معاشرت با فرقه ضاله بهائیت از نظر شرع چه حکمی دارد گفت: بهائیت در واقع ساخته و پرداخته انگلیس است. انگلیس برای اینکه به مکتب تشیع – که بدون تعصب راه اسلام، قران و پیامبر اکرم است – آسیب برسانند، بهائیت را تولید کردند.

منتخب مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه هدف انگلستان از راه اندازی فرقه بهائیت این بود که تشیع را از شکل اصلی خود خارج کند، خاطرنشان کرد: انگلستان با این اقدام خود تلاش داشت تا مردم شیعه را از این مذهب بیزار کند و به همین جهت فرقه بهائیت را راه انداختند.

* اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل:

آقای هاشمی! برای دفاع از اسلام درباره دیدار فرزندتان با "بهائیان" موضع‌گیری‌ کنید

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نامه‌ای خطاب به هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دیدار فائزه هاشمی با اعضای فرقه ضاله بهائی، تأکید کرد: برای دفاع از کیان اسلام و حفظ خود از آتشی که بر دامن دارد موضع‌گیری کنید.

در بخشی از این نامه آمده است: مدت‌های مدیدی است که ما دانشجویان نسبت به رفتارها و گفتارهای شما در مقام منتقد هستیم، چرا که رفتار‌های شما و خانواده‌تان را در خلاف مسیر منافع ملت و آرمان و اهداف انقلاب اسلامی می‌دانیم و مفاسد فرزندانتان را جز لطمه و دست‌اندازی به بیت المال و حقوق ملت نمی‌دانیم.

این نامه می‌افزاید: شما تلاش دارید هم از مشروعیت جمهوری اسلامی استفاده کنید و هم از مواهب اوپوزیسیون بودن بهره‌مند شوید و در این بین رفتار خانواده شما و سکوت شما در برابر انحرافات آن‌ها، ابزاری است برای جذب اوپوزیسیون به‌ سمت شما! شما که در دهه شصت تندترین اظهارات را علیه لیبرال‌ها داشته‌اید امروز نقطه مشترک و امید همه لیبرال‌های داخلی و خارجی هستید و همه ذیل جریان نومحافظه‌کاری اطراف شما هستند.

در بخش دیگری از این نامه تصریح شده است: شما در داخل چارچوب جمهوری اسلامی حضور دارید اما همواره در مقابل ضوابط و چارچوب‌های جمهوری اسلامی عمل می‌کنید و حتی زمانی که دادگاه جمهوری اسلامی به‌خاطر جرائم اقتصادی و امنیتی فرزندتان، حکم محکومیت برای وی صادر می‌کند، حکم دادگاه اسلامی را برنتافتید!

در این نامه آمده است: هنوز چند سالی بیش نیست که از فتنه ۸۸ و فتنه انگیزی‌های فرزندان شما نمی‌گذارد و هنوز مهر احکام قضایی مفاسد اقتصادی و امنیتی فرزندانتان تازه است و هنوز ملت ایران از خیانت‌هایی که خانواده شما در حق انقلاب و امام کرده‌اند رنج می‌برد، از فتنه‌ای که فرزندان شما برای این ملت رقم زدند و پشتبند آن دشمنان انقلاب برای فشار بیشتر به مردم انقلابی و شهیدداده ایران اسلامی تحریم‌های اقتصادی را وضع کردند! و امروز مردم در دوران تحریم، چوب فتنه‌گری‌های فرزندان شما را می‌خورند؛ اما آیا نباید شما به‌عنوان فردی که زمانی از افراد شاخص این انقلاب بوده‌اید، مقابل کجروی‌های فرزندانتان بایستید؟ آیا نباید یا آن‌ها را هدایت کنید یا از آن‌ها اعلام برائت کنید؟

در این نامه آمده است: چه‌ جفایی بزرگ‌تر از این می‌توان در حق اسلام عزیز کرد؟ این دیگر نه مسائل سیاسی است، نه برجام است، نه دولت یازدهم است و نه هیچ مسئله دیگری، این دفاع از کیان اسلام است و سکوت شما جز لطمه بیشتر بر پیکره اسلام عزیز چیست؟ ما نمی‌دانیم از شما به کجا شکایت بریم که در مقام رئیس مجمع تشخیص مصلحت این نظام، نقطه اتکا و مرکز ثقل ضدانقلاب شده‌اید!

*آیت‌الله مجتهد شبستری:

معاشرت، رفاقت و دوستی با بهائیان خلاف آموزه‌های اسلامی است / بهائیان کافر و مرتد هستند

آیت‌الله محسن مجتهدشبستری نماینده مردم آذربایجان‌شرقی درمجلس خبرگان با بیان اینکه فرقه ضاله بهائیت، فرقه‌ای است که تراشیده و ساخته و پرداخته استعمار است، گفت: سران این فرقه انحرافی هیچ منبع و مدرکی برای اثبات ادعاهای خود مبنی بر اینکه محمد علی باب امام زمان بوده ندارند و بر همین اساس ادعاهای آن‌ها بی‌اساس است.

وی با تاکید بر اینکه نمی‌توان این فرقه را به اسم مذهب شناخت، ادامه داد: بهائیت فرقه سیاسی است که استعمارگران آن را ایجاد کرده‌اند.

امام ‌جمعه تبریز با بیان اینکه استعمارگرانی مانند انگلیس فرقه بهائیت را برای رسیدن به خواسته‌های شوم خود در کشورهای مختلفی از جمله ایران ایجاد کردند، افزود: افرادی با تطمیع مرید این فرقه انحرافی شدند، اما باید گفته شود مریدان این فرقه جزو مسلمانان نیستند و کفار و مرتد هستند و حکم نجاست را دارند.

آیت‌الله مجتهد شبستری در پاسخ به سئوالی درباره اینکه معاشرت با بهائیان چه حکمی در اسلام دارد، گفت: با توجه به احکامی که در اسلام وجود دارد معاشرت با کفار حتی‌الامکان براساس ضرورت انجام شود چون ممکن است اخلاق و افکار آن‌ها در میان مسلمانان رسوخ کند.

وی درباره دیدار فائزه هاشمی دختر آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی با یکی از سران ارشد این فرقه به نام فریبا کمال‌آبادی، ادامه داد: معاشرت، رفاقت و دوستی با بهائیان خلاف آموزه‌های اسلامی است، چون دین ما این اجازه را به ما نداده است.

حجت الاسلام مازنی: بهائیت گروه اسرائیلی و انگلیسی است / درباره دیدار فائزه هاشمی با بهائیان باید تحقیق کنم

حجت‌الاسلام احمد مازنی عضو لیست امید و منتخب مردم تهران در مجلس دهم در پاسخ به سؤالی درباره جریان بهائیت، گفت: تردیدی نیست که ما مسلمانان بهائیت را قبول نداریم، چرا که بهائیت یک گروه اسرائیلی و انگلیسی است و ارتباطی با ادیان ندارد.

وی درباره دیدار فائزه هاشمی‌رفسنجانی با سرکرده‌ بهائیت گفت: اطلاعی از این دیدار ندارم و باید درباره این موضوع تحقیق و مطالعه کنم.

فریبا کمال آبادی کیست؟!

فریبا کمال‌آبادی یکی از ۷ عضو شورای رهبری بهاییان در ایران است. اعضای این شورا که نام خود را یاران ایران نامیده‌اند و امورات بهاییان در ایران را در دست گرفته‌اند عبارت‌اند از: فریبا کمال‌آبادی، جمال‌الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضایی، بهروز توکلی، وحید تیزفهم  و مهوش ثابت. بهروز توکلی ۱۵ اسفند ۱۳۸۶ در مشهد دستگیر شد. ۲ ماه پس از دستگیری توکلی و مشخص شدن ماهیت اصلی شورای رهبری بهائیت در ایران (یاران ایران) ۶ عضو دیگر این شورا نیز در تهران دستگیر و محاکمه شدند. براساس اطلاعات منتشر شده، ارتباط این رهبران بهایی با سرویس‌های امنیتی خارج از ایران برای محاکم قضایی کشور کاملاً ثابت شده است. به‌گونه‌ای که ارتباطات گسترده این ۷ نفر با رژیم صهیونیستی به عنوان یکی از اتهامات این افراد بوده است.

اتهامات این افراد عبارت بوده است از: «جاسوسی»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «راه‌اندازی و گسترش تشکیلات غیرقانونی»، «همکاری با رژیم غاصب و اشغالگر قدس»، «مشارکت در جمع‌آوری اسناد طبقه‌بندی شده و ارائه آن به بیگانگان با هدف بر هم زدن امنیت کشور»، «تبانی و اجماع با هدف بر هم زدن امنیت کشور»، «تبانی و اجماع با هدف اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی ایران»، «مخدوش کردن چهره جمهوری اسلامی ایران» و «افساد فی‌الارض» که البته اتهام جاسوسی برای آن‌ها اثبات شد و در نهایت دادگاه، این افراد را به حبس محکوم کرد. بر اساس حکم دادگاه، فریبا کمال‌آبادی به ۲۰ سال زندان محکوم شد. البته جاسوسی بهاییان برای اسرائیل موضوع جدیدی نیست. موقعیت «بیت‌العدل» یعنی تشکیلات راهبری بهاییان دنیا در حیفا در واقع ماهیت واقعی فرقه بهائیت را نشان داده است. در نهایت نه‌تنها در ایران بلکه تشکیلات بهائیت در سراسر دنیا به عنوان تشکیلاتی در اختیار رژیم صهیونیستی شناخته می‌شود. در ایران نیز بارها جداشدگان از فرقه بهائیت درباره جاسوسی بهاییان برای رژیم صهیونیستی اظهارنظر کرده‌اند. جمع‌آوری اطلاعات در حوزه‌های مختلف و انتقال این اطلاعات به بیت‌العدل در حیفا یک تکلیف برای رهبران بهاییان در ایران است و از آن سو انتقال این اطلاعات به رژیم صهیونیستی از طریق بیت‌العدل نیز رویه ثابت در تعامل بهاییان با رژیم صهیونیستی است. براساس گزارشات به‌دست آمده، دستگیری ۷ عضو شورای رهبری بهاییان در ایران نیز در همین راستا بوده است و نهادهای امنیتی، اطلاعات مهمی درباره ارتباط ۷ عضو شورای رهبری بهاییان در ایران با رژیم صهیونیستی در اختیار دارند. البته پس از دستگیری توکلی در مشهد، روند دستگیری و محاکمه ۶ عضو دیگر این تشکیلات تسهیل شد.

فائزه هاشمی: خودِ جمهوری اسلامی باعث شد من با "فریبا" رفیق شوم!

فائزه هاشمی پس از دیدار با یکی از رهبران بهائیت در ایران، در اظهاراتی عجیب با سایت ضدانقلاب ایران وایر می‌گوید: «رفتن من به زندان باعث شد با یکسری افراد در آنجا همبند شوم و آن‌ها را از نزدیک بشناسم. ارتباط من با فریبا یا دیگران ارتباط دوستانه‌ای است که در زندان به وجود آمده و خود جمهوری اسلامی باعث به‌وجود آمدن این ارتباط شده و نگاه من به این موضوع نگاه حقوق بشری است که آن‌ها هم باید مثل شهروندان دیگر، از حقوق اولیه شهروندی برخوردار باشند که متاسفانه از کمترین حقوق برخوردار نیستند. نگاه من به موضوع بهایی‌ها موضوع حقوق‌بشر است و اینکه حالا من مسلمانم و آن‌ها بهایی هستند یا اینکه اصلاً کدام دین خوب است و کدام دین بد است، این بحث‌ها نیست. موضوع حقوق بشر است و اینکه به هرحال یکسری اقشار در جامعه ما متاسفانه از حقوق اولیه‌شان برخوردار نیستند، از جمله بهایی‌ها و این خوب نیست. اسلام هم با این تبعیض موافق نیست. ما احادیث و آیات فراوانی در این‌باره داریم. توصیه حضرت علی (ع) به مالک اشتر را داریم که می‌گوید حقوق آن‌هایی که در دین با تو مشترک نیستند هم باید رعایت شود. این رفتار، رفتار اسلامی نیست که متاسفانه ما در جمهوری اسلامی شاهد آن هستیم.»

بهائیان از نگاه آقای هاشمی رفسنجانی

آقای هاشمی رفسنجانی درباره بهائیان گفته است: «تکیه مخالفت‌ها بیشتر اولاً روی فساد این‌ها بود. نمونه‌های زیادی از فساد داشتیم. همیشه می‌گفتیم. یکی تکیه‌مان روی وابستگی این‌ها و خارج و انگلیس و امریکا بود این جزو حرفهای مهم ما بود و در درجه اول این‌ها بود بحث‌های اصلی. عدم حسن نیت اینکه افشاگری بکنند در این کارهایی که می‌کنند این‌ها را جدی نیستند. دروغ می‌گویند شبیه‌سازی امثال این حرف‌ها هم چیزهای اضافه بود. ولی اساس همان فساد و وابستگی‌شان بود که و ضد دینی. یکی از عناصر اصلی مبارزه ما بود که این‌ها با دین مخالف‌اند که ما بیشتر روی این تکیه می‌کردیم.»

وی در سخنرانی سال ۱۳۶۲ در جمع فرماندهان و مسوولان دایره سیاسی و عقیدتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره احتمال خیانت به انقلاب از سوی هر کس حتی روحانیون سرشناس، گفته بود: «… ما در روحانیت خودمان هم چنین اعتمادی نداریم. روحانیون سرشناس ما هم ممکن است چنین خیانتی بکنند که دیدید از این‌ها هست تا چه رسد به اقشار دیگری که از مرکز این انقلاب فاصله دارند. بنابر این یک چیز قابل قبولی برای ملت ماست که از هر جناحی از دانشگاهی و از اداری و از سیاسی از اقتصادی و از نظامی از هر جا عناصری باشند که با انقلاب سازگار نباشند»

یادآور می‌شود فائزه هاشمی از بهایی‌ها و مجاهدینی‌ها و منافقین به عنوان دوستان خود یاد کرده و گفته بود: در میان هم‌بندی‌ها و دوستانم، بهایی‌ها، تعدادی از سازمان مجاهدین و … چند نفر لائیک و چپ بودند … بابا در ملاقات‌ گله‌های آن طرف را منتقل کرد که چرا به مجاهدین، منافقین نمی‌گویم یا چرا روابط خوبی مثلاً با مجاهدین و بهائی‌ها دارم./

یک دیدگاه

Watch Dragon ball super