امروز شنبه , ۵ خرداد , ۱۴۰۳ برابر با Saturday , 25 May , 2024 ساعت 06:03:16 .:برخوارنیوز در خدمت همشهریان برخواری:.
خانه / اخبار سراسری / سیاسی / نشریه آمریکایی: بدون درک سپاه، درک ایران ناممکن است

نشریه آمریکایی: بدون درک سپاه، درک ایران ناممکن است

به گزارش برخوارنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشریه آمریکایی «وکس» در گزارشی نوشت: 6 مورد وجود دارد که درباره نیروی قدرتمند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران باید دانسته شود. سپاه پاسداران ایران نیرویی است که از لحاظ امنیتی و نظامی مسئولیت حفظ نظام را بر عهده دارد و بدون درک سپاه، درک ایران ناممکن است.

سپاه پاسداران ستون انقلاب است

نشریه وکس در آغاز با اشاره به نخستین موردی که باید در مورد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دانسته شود  به نحوه شکل‌گیری سپاه پاسداران پرداخته و نوشت: سپاه ایران تنها نیروی نظامی نیست بلکه قدرت سیاسی و اقتصادی شگرفی دارد .مهمترین دلیل وقوع انقلاب اسلامی سال 1979 در ایران  پاسخ به نفوذ آمریکا بود.

ایرانی‌ها «محمد رضا پهلوی» شاه وقت را ظالم ‌دانسته و معتقد بودند که سیاست‌های سرکوبگرانه او به خاطر آمریکاست. بدین طریق پس از پیروزی انقلاب، سپاه از سوی انقلابیون شکل گرفت و با به تدریج به یکی از ستون‌های ایران تبدیل شده و نقش مدافع انقلاب را برعهده گرفت. سپاه ایران اینک در برخی مناطق جهان چون آمریکای لاتین نیز نفوذ دارد.

بر اساس این گزارش، سپاه ایران مهمترین عامل بازدارنده راهبردی ایران «برنامه‌های موشکی» را در اختیار دارد و با متحدان این کشور  چون حزب‌الله لبنان، شیعیان عراق و حکومت «بشار اسد» در سوریه در  ارتباط است.

این نشریه آمریکایی در ادامه به دومین نکته اشاره نموده و می‌نویسد: سپاه ایران خود را محافظ فرمانده کل قوا می‌داند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط «آیت‌الله روح‌الله خمینی» رهبر فقید انقلاب شکل گرفت که مسئولیت حفاظت از انقلاب است.

 دفاع از منافع مذهبی – ملی در راس برنامه‌های سپاه قرار دارد

 نشریه وکس در ادامه به سومین مورد اهمیت نقش سپاه پرداخته و نوشت: اهداف سپاه ترکیبی از منافع ملی و عقیدتی است. بر این اساس، حفظ جایگاه اسلام  و محوریت رهبر ایران، اولویت اصلی است. نیروهای سپاه ایران از سویی دیگر نفوذ غرب در کشور را شدیدترین چالش بر می‌شمارند و حامیان دموکراسی غربی از منظر آن‌ها در منافات با معیارهای انقلاب قرار دارد. نفوذ فرهنگی غرب موردی است که باید با آن مقابله شود


در این بین نیروهای بسیج نیز کمک حال سپاه هستند و نیروهای بسیج در تمامی سطوح از مساجد و  مدارس گرفته تا ادارات حضور دارند. اما در امور فرامرزی ماموریت سپاه پاسداران پیچیده‌تر است. سپاه ایران به دنبال زدودن خاورمیانه از نفوذ آمریکا است.

سپاه ایران همچنین با منافع منطقه‌ای عربستان نیز تقابل دارد و در این بین بر متحدانش چون حزب‌الله، شیعیان عراق ،حماس در فلسطین و انصار الله در یمن تکیه می‌کند و البته در سوریه نیروهای ایران و شبه نظامیانش از حکومت این کشور در برابر نیروهای عربستان، قطر، ترکیه و آمریکا محافظت می‌کنند.

یک دیدگاه

Watch Dragon ball super