امروز یکشنبه , ۳۱ تیر , ۱۴۰۳ برابر با Sunday , 21 July , 2024 ساعت 10:29:56 .:برخوارنیوز در خدمت همشهریان برخواری:.
خانه / اخبار سراسری / سیاسی / «نه» مردم انگلیس، «نه» به آمریکا بود

«نه» مردم انگلیس، «نه» به آمریکا بود

به گزارش برخوارنیوز به نقل خبرگزاری از صدا و سیما، رئیس‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مردم انگلیس از تبعیت کورکورانه لندن از سیاست‌های آمریکا احساس تحقیر می‌کردند به همین دلیل، رآی به خروج از اتحادیه اروپا دادند که نوعی «نه» گفتن به امریکا بود.

علاءالدین بروجردی افزود: در سالیان گذشته دولت انگلیس عملا دنباله‌رو سیاست‌های آمریکا بود.
وی تصریح‌‌ کرد: با توجه به حضور انگلیس در اتحادیه اروپا آمریکا شرایطی را ایجاد کرده بود که دولت‌های انگلیس از سیاست‌های آمریکا تبعیت کورکورانه می‌کردند.
بروجردی اظهار داشت: تبعیت کورکورانه دولت‌های انگلیس از سیاست‌های آمریکا منجر شد تا مردم انگلیس نوعی احساس تحقیر نسبت به سیاست‌های آمریکا داشته باشند.
وی ادامه داد: رای مثبت مردم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، «نه» به تبعیت کورکورانه دولت کشورشان از سیاست‌های انگلیس بود.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پس‌لرزه‌های تصمیم امروز‌ مردم انگلیس قابل توجه خواهد بود زیرا می‌تواند منجر به برگزاری همه‌پرسی در اسکاتلند و برخی کشورهای اتحادیه اروپا باشد.
 
وی تاکید کرد: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تحول قابل توجهی است و می‌تواند سرآغاز یک فصل جدیدی از وضعیت اتحادیه اروپا در جهان باشد.
بروجردی خاطرنشان کرد: سیاست پیوسته جمهوری اسلامی ایران در قبال انگلیس مخالفت با هرگونه دخالت سیاست‌های منفی این ‌کشور بوده است.
 
وی تاکید کرد: بدبینی ملت ما نسبت به انگلیس واقع‌گرایانه و با عمق تاریخی بوده و ‌متاثر از سیاست‌های منفی انگلیس ضد کشور ماست. / انتهای پیام

یک دیدگاه

Watch Dragon ball super