امروز شنبه , ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ برابر با Saturday , 15 June , 2024 ساعت 07:34:48 .:برخوارنیوز در خدمت همشهریان برخواری:.
خانه / ایثار و شهادت / ۶ تیر سالروز سوءقصد گروه فرقان به جان حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای

۶ تیر سالروز سوءقصد گروه فرقان به جان حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای

به گزارش برخوارنیوز، شاید کمتر فردی پیش‌بینی می‌کرد که تا پایان سال ۱۳۶۰ بیش از ۱۰۰ مقام مسئول درجه اول نظام به شهادت برسند و به نوعی نظام اسلامی سخت‌ترین سال حیات خود را پشت سر بگذارد.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توطئه‌های استکبار جهانی علیه نظام نوپای اسلامی فزونی گرفت. یکی از این توطئه‌ها، تجهیز و تقویت گروهک‌ها و جریانات ضد انقلاب بود. این گروهک‌های منحرف که با سوءاستفاده از موقعیت در اوایل انقلاب به جمع‌آوری و دزدی و غارت سلاح و مهمات پرداخته بودند، شروع به بمب‌گذاری در گوشه و کنار کشور و ترور روحانیون مبارز و انقلابی و حتی مردم عادی نمودند و شخصیت‌های ارزشمندی را به شهادت رساندند. یکی از این گروهک‌ها،‌ گروهک ضاله فرقان بود که با اندیشه التقاطی و منحرف خود در ترور شخصیت‌های ارزشمند نظام قدم پیش نهاد. از جمله اشخاص ترور شده توسط این گروه می‌توان به سپهبد قرنی، شهید مطهری، شهید حاج مهدی عراقی، آیت‌ا… قاضی طباطبایی و استاد مفتح اشاره کرد.

در روز ۶ تیر ماه ۱۳۶۰، ‌ در حالی که تنها ۶ روز از شهادت دکتر مصطفی چمران، گذشته بود حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای که نمایندگی امام در شورای عالی دفاع و نیز امامت جمعه تهران را بر عهده داشتند در مسجد ابوذر تهران جهت پاسخ به پرسشهای مردم پشت تریبون قرار گرفتند، اما انفجار ضبط صوت بمب‌گذاری شده باعث شد از سمت راست بدن مورد اصابت ترکش‌ها قرار گرفتند. روی قسمتی از ضبط صوت که در محل انفجار افتاده بود عبارت «هدیه گروه فرقان»‌ که با ماژیک نوشته شده بود به چشم می‌خورد.

پس از انفجار، ایشان به بیمارستان منتقل شدند و مورد عمل جراحی قرار گرفتند. و به مدت ۴۲ روز تحت معالجه قرار داشتند، خوشبختانه امام جمعه محبوب تهران و نماینده حضرت امام (ره) در شورای عالی دفاع از این سوء قصد، به دلیل کامل عمل نکردن بمب و تنها انفجار چاشنی آن‌، جان سالم به در بردند، اما جراحات شدیدی بر ایشان وارد شد.

اراده خدا بر این تعلق گرفته بود که ایشان برای آینده نظام حفظ شوند و به عنوان افتخار جانبازان در خیل جانبازان انقلاب اسلامی قرار گرفتند.

حضرت امام خمینی در پیامی به مناسبت سوء قصد نافرجام به ایشان فرمودند: «‌خداوند متعال را شکر که دشمنان اسلام را از گروه‌ها و اشخاص احمق قرار داده است و خداوند را شکر که از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی هر نقشه که کشیدند و هر توطئه که چیدند ملت فداکار را منسجم‌تر و پیوندها را مستحکم‌تر کردند. اینان به کسی سوء قصد کردند که آوای دعوت او به صلاح و سداد‌، در گوش مسلمین جهان طنین انداز است.

من به شما خامنه‌ای عزیز تبریک می‌گویم که در جبهه‌های نبرد با لباس سربازی و در پشت جبهه با لباس روحانی به این ملت مظلوم خدمت نموده و از خداوند متعال سلامت شما را برای ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم.» / انتهای پیام

یک دیدگاه

Watch Dragon ball super