امروز چهارشنبه , ۳ مرداد , ۱۴۰۳ برابر با Wednesday , 24 July , 2024 ساعت 02:00:52 .:برخوارنیوز در خدمت همشهریان برخواری:.
خانه / خبر ویژه / سرتیم حفاظت “سید حسن نصرالله” کیست؟
IslBG

سرتیم حفاظت “سید حسن نصرالله” کیست؟

به گزارش برخوارنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حفاظت از شخصیت‌ها یک مسئولیت مهم است که به عهده محافظان یا به اصطلاح غربی‌ها "بادیگاردها" گذاشته می‌شود.

حفاظت از برخی شخصیت‌ها به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که در آن مقام وجود دارد کار بسیار سخت و دشواری است و تیم‌های محافظت در این زمینه باید بسیار هوشیار باشند.

یکی از شخصیت‌هایی  که حفاظت از آن کار دشواری بوده ؛ "سیدحسن نصرالله" دبیر کل حزب الله لبنان است که نشان داده در مقابله و نبرد با ارتش اسرائیل در دو دهه اخیر بسیار جدی است.

وی در مقابله با تروریست‌های تکفیری و رژیم صهیونیستی عملکرد بسیار خوبی از خود به جای گذاشته و سال‌هاست که دستگاه اطلاعات اسرائیل (موساد) به دنبال آن است تا وی را ترور کند.

سیدحسن‌ نصرالله همواره تحت شدیدترین تدابیر امنیتی اسکورت و محافظت می‌شود و تقریباً تمام سخنرانیهای وی به صورت ویدیو کنفرانس پخش میشود. یکی از محافظان مهم "سیدحسن نصرالله"؛  "ابوعلی" است.

"ابوعلی جواد" داماد "سیدحسن نصرالله" دبیر کل حزب‌الله لبنان بوده و در بین ۱۹ فرمانده ویژه، فرماندهی تمام آنان و محافظان ویژه را برعهده دارد؛ بطوری‌که به وی لقب "سپر سید" داده‌اند.

ابوعلی حاضر است جان خود بدهد تا "سیدحسن نصرالله"  آسیبی نبیند. دبیر کل حزب الله لبنان نیز وی را بسیار دوست دارد و با وجود کم سن بودن او، "سیدحسن نصرالله" به وی اعتماد کامل دارد.

محافظ اول "سیدحسن نصرالله" اصلا نمی‌خندد؛ خوش‌چهره و دارای سیمای کودکانه است. وی بسیار حرفه‌ای آموزش دیده و دوران آموزشی را مدت زیادی در پادگان‌های مخفی پشت‌ سر گذاشته است.

داماد دبیر کل حزب‌الله از محبوبیت بالایی نزد مقاومت اسلامی و مردم لبنان قرار دارد و همچنین رسانه‌های رژیم صهیونیستی توجه ویژه‌ای به وی دارند.

"آقای سپر" لقبی است که به او داده‌اند؛ زیرا همیشه در کنار "سیدحسن نصرالله" دیده می‌شود. آنقدر به کارش مسلط است که تا زمان حیات او بعید به نظر می‌رسد کسی بتواند خدشه‌ای به دبیر کل حزب الله لبنان وارد کند.

این مرد سری تراشیده و چهره‌ای کاملا جدی دارد. در مورد او می‌گویند مردی که هیچ گاه نمی‌خندد. بارها گفته شده که رژیم صهیونیستی به شدت به دنبال شکار این محافظ کارکشته است.

این محافظ به قدری مواظب فرمانده و پدر زن خود هست که می‌گویند در مراسم عروسی‌اش با دختر "سیدحسن" در حالی که داماد بود اما کارش را انجام داد و اجازه نداد دبیر کل حزب الله از باقلواهای داخل مجلس بخورد زیرا نمی‌دانست از کجا تهیه شده و به محافظین دیگر دستور داد، آن‌ها باقلوا تهیه کنند که این زیرکی او برای جمع حاضر بسیار جالب بود.

روزنامه صهیونیستی معاریو در پایگاه اینترنتی خود در گزارشی درباره یگان ویژه حفاظت از "سیدحسن نصر الله" دبیرکل حزب الله لبنان نوشته است "واحد نیروهای نخبه، در یگان ویژه امنیتی از جان سیدحسن نصر الله محافظت می‌کنند."

به نوشته این روزنامه، "تعداد نیروهای این یگان، به طور کلی بالغ بر ۱۵۰ نفر است که همه آنها زیر نظر نیروهای امنیت داخلی ویژه این حزب، آموزش‌های امنیتی و نظامی ویژه‌ای دیده اند."

معاریو می‌افزاید: "تعداد اعضای تیم امنیتی شخصی دبیر کل حزب الله، بالغ بر ۲۰ تن از نیروهای کارکشته و وفادار به وی هستند که تحت فرماندهی سرلشکر "ابوعلی" جواد فعالیت می‌کنند و صرفا برای همین کار آموزش دیده‌اند." بقیه نیروهای عضو یگان ویژه، متشکل از ۱۳۰ تن از نیروهای امنیت داخلی هستند که در زمان‌هایی که دبیرکل حزب الله در میان مردم حضور می‌یابد به گارد ویژه حفاظتی وی کمک می‌کنند.

این روزنامه در ادامه درباره تلاش‌ها برای ترور سید حسن نصرالله مدعی شد: "نصر الله در سال ۲۰۰۴ از طریق ریختن سم در غذایش هدف سوء قصدی نافرجام قرار گرفت. در جنگ ۳۳ روزه هم تلاش اسرائیل برای ترور وی از طریق حمله هوایی به برجی که در داخل آن زندگی می کرد به شکست انجامید. در آوریل ۲۰۰۶ یک شبکه تروریستی که برای ترور او با استفاده از موشک لاو برنامه ریزی کرده بودند تا در اثنای حضورش در یک مراسم در محله حاره حریک در حومه جنوب بیروت خودرو وی هدف قرار گیرد، لو رفتند. در ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۱، یک انفجار در ساختمانی مسکونی در حومه جنوب بیروت رخ داد که گفته می‌شد هدف از آن ترور نصر الله بود. یک ماه بعد هم خودرویی بمب‌گذاری شده در نزدیکی تالار شهدا، که نصرالله در آن در حال سخنرانی به مناسبت هفتمین سالگرد جنگ ۳۳ روزه بود، منفجر شد.

به ادعای معاریو از جمله تیم حفاظتی دبیر کل حزب الله،  "خلیل حرب"، مشاور امور اطلاعات تا سال ۲۰۱۲، "وفیق صفا"، رئیس امنیت مرکزی، "ابوعلی جواد"، داماد نصرالله و محافظ اول وی، "صفی الدین"، رئیس شورای اجرایی حزب‌الله و "حسین الخلیل"، برادرزاده و جانشین "صفی‌الدین" هستند.

/انتهای پیام/

یک دیدگاه

Watch Dragon ball super