امروز چهارشنبه , ۳ مرداد , ۱۴۰۳ برابر با Wednesday , 24 July , 2024 ساعت 02:06:26 .:برخوارنیوز در خدمت همشهریان برخواری:.
خانه / ایثار و شهادت / شهید بهشتی‌نژاد، اسوه پایداری مردم اصفهان

شهید بهشتی‌نژاد، اسوه پایداری مردم اصفهان

به گزارش برخوارنیوز، شهید حجت‌الاسلام سید حسن بهشتی‌نژاد در سال ۱۳۲۴ در یک خانواده روحانی در اصفهان به دنیا آمد. پدر او مرحوم حجت الاسلام سید مصطفی بهشتی‌نژاد از اساتید حوزه علمیه اصفهان و در تقوا و زهد معروف و زبانزد خاص و عام  بود.

پس از گذراندن دوره دبیرستان، به پیشنهاد پدر وارد علوم اسلامی و طلبگی شد.  دروس ابتدایی و صرف را تا شرح‌الغه‌ نزد پدر و بعضی از اساتید اصفهان خواند، سپس روانه قم شد.

وی در قم از محضر استادانی همچون حضرات آیات حسین نوری همدانی، محمد فاضل لنکرانی، یوسف صانعی و مرتضی حائری یزدی استفاده برد و سطوح عالی حوزه را طی کرد.

سخت‌کوشی و جدیت در تحصیل و تحقیق و اخلاق نیکو از خصوصیات روحی و اخلاقی این شهید بزرگوار بود.

در جریانات سیاسی قبل از انقلاب نقش پررنگی داشت تا جایی که بعضی از سخنرانی‌های پر حرارتش در اصفهان در سال‌های ۵۶-۵۷ بر علیه رژیم شاهنشاهی مؤثر بود.

این شهید گرانقدر، پس از پیروزی انقلاب اسلامی به تبلیغ و تدریس در نهادهای انقلابی همچون جهاد سازندگی و سپاه مشغول شد و در نهایت از طرف مردم اصفهان به نمایندگی مجلس شورای اسلامی انتخاب گردید.

در این مدت قاطعانه در مقابل مظاهر فساد و فحشاء و نفاق ایستاد به طوری‌که حرکت قاطعانه او مورد توجه شدید مردم و شهید مرحوم آیت الله دکتر بهشتی واقع شد و بالاخره با اصرار بعضی از دوستان و سفارش شهید مظلوم دکتر بهشتی، کاندیدای نمایندگی مردم اصفهان شد  و همان‌طور که انتظار می‌رفت در مجلس مدافع سرسخت انقلاب و خدمتگزاری صدیق برای اسلام و مسلمین شد.

شهید بهشتی‌‏نژاد سرانجام در سوم مرداد ماه سال ۱۳۶۰ شمسی برابر با روز شهادت امام علی (ع)، در ۲۱ رمضان سال ۱۴۰۰ قمری توسط تروریست‏های گروهک منافقین در خانه‏‌اش ترور شد و به شهادت رسید./ انتهای پیام

یک دیدگاه

Watch Dragon ball super