امروز دوشنبه , ۴ تیر , ۱۴۰۳ برابر با Monday , 24 June , 2024 ساعت 02:21:26 .:برخوارنیوز در خدمت همشهریان برخواری:.
خانه / برخوار / دولت در مهار رشد قیمت برخی کالاها عملکرد مناسبی نداشته است

دولت در مهار رشد قیمت برخی کالاها عملکرد مناسبی نداشته است

به گزارش برخوارنیوز ، حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره کنترل نرخ تورم، گفت: دولت در مهار رشد قیمت برخی کالاها عملکرد مناسبی نداشته است، حتی برخی خدمات که دولت خود ارائه دهنده آن است با افزایش قیمت قابل توجهی روبرو بوده است. 

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در چند روز گذشته قیمت امتیاز کنتور برق از حدود هشتصد و پنجاه هزارتومان به بیش از یک میلیون و دویست هزار تومان افزایش یافته این در حالی است که دولت همواره از کاهش نرخ تورم صحبت می‌کند.

فشار ناشی از گرانی قیمت برخی کالاها و خدمات  اعتماد مردم به برخی آمارها را کم کرده است

حاجی دلیگانی افزود: باید پذیرفت قیمت برخی کالاها با افزایش محسوسی روبرو نبوده است، اما رشد قیمت برخی کالاها و خدمات مانند مواد غذایی و قبض‌هایی مانند آب و گاز قابل توجه بوده است و این موضوع باعث شده مهار رشد شدید نرخ تورم برای مردم غیرقابل هضم باشد.

وی ادامه داد: فشار ناشی از گرانی قیمت برخی کالاها و خدمات باعث شده اعتماد مردم به برخی آمارهای اعلامی کم شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: برخی مسئولان قیمت کالا و خدمات را با توجه به نوع واحد سنجش، به نحوی تحلیل می‌کنند که بیانگر وضعیت مساعد اقتصادی در بازارها است که این موضوع قابل تامل است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزود: قیمت اجاره بها در ماه‌های گذشته با افزایش قابل توجهی روبرو شده است و بخش قابل توجهی از درآمد خانوارها صرف این هزینه می‌شود، بنابراین باید دولت در زمینه کنترل قیمت‌ها اقدامات حمایتی لازم را انجام دهد./ انتهای پیام

یک دیدگاه

Watch Dragon ball super