امروز چهارشنبه , ۳ مرداد , ۱۴۰۳ برابر با Wednesday , 24 July , 2024 ساعت 02:17:12 .:برخوارنیوز در خدمت همشهریان برخواری:.
خانه / برخوار / امروز امت اسلامی بیش از همیشه به وحدت و عزت نیازمند است

امروز امت اسلامی بیش از همیشه به وحدت و عزت نیازمند است

به گزارش برخوارنیوز به نقل از ایمنا، حجت الاسلام مسعود سرافراز با تبریک عید بزرگ فطر اظهار کرد: ماه رمضان با همه خیرات و برکاتش سپری شد، خوشا به حال کسانی که از این ماه عزیز، نتیجه گرفتند.

وی بیان داشت: نماز عیدی نماز عید است که طاغوت را بلرزاند. زیرا اتحاد بین مسلمین در این عید سبب ترس ابرقدرت‌هاست و نماز عید برخی کشورهای عربی هیچ ارزشی ندارد.

امام جمعه دولت آباد افزود: در قرآن آمده است: «نماز عید شما باید جلوی فحشاء و منکر را بگیرد و بزرگ‌ترین منکر طاغوت و بهترین معروف مبارزه با طاغوت است.» نشانه این که اسلام آمریکایی است یا اسلام محمدی این است. اسلام محمدی اسلامی است که کفار از آن بترسند. دشمن از اسلام محمدی می‌ترسد و الان دشمنان فقط از اسلام ایران می‌ترسند. پس پیداست که اسلام ایران اسلام محمدی است و اسلام کشور‌های دیگر اسلام آمریکایی است. چون دولت‌ها و طاغوت‌ها از اسلام کشور‌های دیگر نمی‌ترسند و خدا را شکر کنید که در ایران هستیم و نعمت اهلبیت و نعمت ولایت داریم.

امام جمعه دولت آباد با بیان اهمیت نماز عید فطر گفت: در نماز عید سه رابطه وجود دارد، رابطه ما با خودمان که غسل کردن و عطر زدن و لباس تمیز پوشیدن است، رابطه با خدا که خواندن نماز عید است، رابطه با مردم بویژه محرومان و مساکین که عید فطر به شکم سیر کردن و پرداخت زکات فطره است. یکی از اعمال واجب در روز عید فطر پرداختن زکات فطره است و شرط قبولی روزه ماه مبارک رمضان به شمار می‌رود. 

وی تصریح کرد: زکات فطره بر کسانی واجب است که در شب عید فطر اولاً مکلف باشند و ثانیاً فقیر نباشد و ثالثاً نان‌خور دیگران هم محسوب نشوند. کسانی که دارای این شرایط هستند زکات فطره را باید بپردازند.

حجت الاسلام سرافراز در پایان گفت: روز عید فطر، روز امت اسلامی است و امروز امت اسلامی بیش از همیشه به وحدت و احساس عزت و عظمت نیازمند است. روز عید فطر، مظهر اجتماع و اتّحاد و برادری مردم حول محور الله است. اگر این اتحاد و همدلی و برادری در دنیای اسلام تأمین شود عزّت مردم هم تأمین خواهد شد.

لازم به ذکر است نماز پرشکوه عید سعید فطر در جوار آستان ملکوتی حضرت ابراهیم بن موسی بن جعفر (ع) امامزاده نرمی دولت آباد مرکز شهرستان برخوار با حضور پرشور بیش از ۱۰ هزار نفر از مردم این شهرستان برگزار گردید./ انتهای پیام

یک دیدگاه

Watch Dragon ball super